معرفی دوره و رشته های امور اداری

امور اداری
در تمام ادارات، مؤسسات و واحدهای خصوصی وجود بخشی که بتواند امور مربوط به بایگانی و ثبت‌ نامه‌های وارده و صادره و اداره امور مربوط به جلسات مدیران را عهده‌دار شود، ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. لذا هیچ واحد اقتصادی بدون وجود واحد بایگانی و دبیرخانه امکان سر و سامان بخشیدن به مراسلات و نامه‌های خود را ندارد. امور اداری از بخش‌های مهم در یک سازمان محسوب می‌شود و مانند یک پل ارتباطی بین تمام واحدهای سازمان است. امور اداری از فعال‌ترین بخش‌ها به شمار می‌آید و در حقیقت هسته مرکزی سازمان است. امور اداری با کلیه واحدهای سازمان در ارتباط است و این ارتباط نیاز به نیروی انسانی متخصص، با تجربه و کارآمد دارد.
این رشته دربرگیرنده طبقات مشاغلی است که متصدیان آنها تحت نظارت مقام مافوق در بررسی‌های مربوط به بهبود مدیریت کارشناسان امور اداری را طبق روش‌های تعیین شده، کمک می‌کنند.
بخش امور اداری از فعال‌ترین بخش‌های یک شرکت است با برنامه‌ریزی نیروی انسانی شامل تمام انتصابات و ترفیعات، انجام طرح تعدیل، بررسی ترفیعات و بررسی سمت کارکنان جدیدالاستخدام و تأمین نیروهای انسانی کارامد شامل استخدام، انتقال و تعیین مأموریت‌های داخلی شرکت.
رشته امور اداری از رشته‌های شاخه کاردانش است که با هدف تربیت و پرورش افرادی که بیش از کارکنان از دانش نظری و بیش از کارشناسان از جنبه عملی برخوردار هستند، به وجود آمده است.

دوره های جدید دپارتمان امور اداری

توانیهای افراد در این رشته:
  • آشنایی با کارهای اداری مانند کار با رایانه، تنظیم گزارش، اجرای مقررات و آیین‌نامه‌های اداری کسب مهارت و استفاده از وسایل ارتباط جمعی و ارسال پیام مانند تلفن، فکس، تلکس و رایانه
  • آشنایی با قوانین و مقررات تأمین اجتماعی و قوانین مربوط به آموزش و اشتغال
  • آشنایی با مهارت‌های شغلی امور اداری، منشی‌گری بایگانی و دبیرخانه
  • کسب مهارت در ایجاد ارتباط با مردم با روانشناسی مردم
  • استفاده از دفتر تنظیم و طبقه بندی انواع نامه‌های اداری

رشته های قابل ارائه:

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

راه های ارتباطی

آدرس: سعادت آباد،میدان کاج، سرو شرقی، خ رشادت، کوچه اقبال ملی،پلاک 35
تلفن: 91008410 - 22082957
ایمیل: info@mfpol.ir